SZKOLENIE REGATOWE
Każdy może wystartować w regatach ..... uczymy się od najlepszych
 


SZKOLENIE REGATOWE W TRZECH ODSŁONACH 

PROWADZĄCY : 

RAFAŁ SZUKIEL

Z żeglarstwem jest związany od 7 roku życia. Rozpoczynał treningi w Bazie Mrągowo. Jest absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w rodzinnym mieście. W 1997 roku uzyskał dyplom technika administracji państwowej. W 2004 roku już jako zawodnik AZS Olsztyn został magistrem-inżynierem ochrony środowiska (specjalność ochrona wód). W końcówce kariery reprezentował AKS OSW OLSZTYN.

Pierwsze międzynarodowe sukcesy osiągał w klasach: DN i OK’Dinghy, następnie został finnistą i tak było do końca kariery sportowej. Wraz z bratem WACŁAWEM  przez wiele lat dominowali w tej klasie w kraju, reprezentowali Polskę w najważniejszych imprezach z igrzyskami olimpijskimi włącznie. W klasie Finn zdobył ponad 20 medali mistrzostw Polski, w 2009 roku wygrał prestiżowe regaty Kieler Woche, zajął 10 miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie (2008).

WACŁAW SZUKIEL

W wieku 7 lat zacząłem uczęszczać do Szkoły Podstawowej nr 2 w Mrągowie, jednocześnie po zajęciach szkolnych, jako ośmiolatek brałem udział w zajęciach w klubie sportowym „BAZA” w Mrągowie. W lipcu 1985 odbyły się zawody, po których zakwalifikowałem się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żeglarstwie w Mrągowie. Po szkole podstawowej kontynuowałem naukę w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie. W tym czasie przyszły też pierwsze ważne sukcesy sportowe, zdobywałem medale Mistrzostw Polski a w 1993 roku między innymi 3 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w klasie OK’Dinghy i nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania Fizycznego za osiągnięcia sportowe w sezonie 1993. W 1994 roku zdałem maturę i rozpocząłem naukę w Policealnym Studium Zawodowym w Olsztynie. Po dwóch latach ukończyłem studium z dyplomem Technika Obsługi Ruchu Turystycznego i kolejnymi medalami Mistrzostw Polski w nowej klasie Laser. Lata 1996-2001 to czas studiów na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt Akademii Rolniczo Technicznej w Olsztynie. Po przekształceniu ART i WSP w jedną uczelnie - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, uzyskałem dyplom inżyniera Agroturystyki oraz magistra Oceny i Wykorzystania Surowców Pochodzenia Zwierzęcego tego uniwersytetu. Z rozpoczęciem studiów zmieniłem barwy klubowe i zostałem członkiem Akademickiego Związku Sportowego, zmieniłem również łódkę, na olimpijską klasę FINN. Do dziś w tej tylko klasie zdobyłem ponad 20 medali samych Mistrzostw Polski oraz stawałem na podium w zawodach Pucharu Europy np. w Austrii w 1999 roku – 3 miejsce a w roku 2000 miejsce 1. W 2001 roku zająłem 3 miejsce w Mistrzostwach USA. Wielokrotnie reprezentowałem Polskę w Mistrzostwach Świata i Europy. Jednak moimi najważniejszymi sukcesami są: wywalczenie 6-go miejsca w Mistrzostwach Europy rozegranych w Szwecji w 2003 roku, zajęcie 4 miejsca w Mistrzostwach Świata w Moskwie 2005 roku i zdobycie kwalifikacji olimpijskiej dla Polski w Mistrzostwach Świata w Cascais Portugalii w 2007 roku. Od czerwca 2001 roku jestem zawodnikiem Kadry Olimpijskiej i uczestniczyłem w przygotowaniach olimpijskich Mateusza Kusznierewicza, który, jako jedyny możliwy reprezentant kraju, wywalczył brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Wywalczyłem kwalifikację dla kraju na Olimpiadę w Pekinie w 2008 roku.

TERMINY KURSÓW:

Szkolenie podstawowe 

                               1 i 2 grudnia 2018

Szkolenie Zaawansowane 

                              6 - 7 kwietnia   2019

Szkolenie praktyczne 

                          13 - 14 kwietnia  2019

KURS OBEJMUJE:

  • Szkolenie z instruktorem;
  • Przerwę kawową 
  • Materiały dydaktyczne;
  • Jachty oraz pełną obsługę części praktycznej 

CENY KURSÓW:

Szkolenie podstawowe
CENA : 500 zł


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Szkolenie Zaawansowana 
CENA: 400 zł


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Szkolenie praktyczne
CENA: 400 zł


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

W pakietach taniej

Wykupując pakiet szkolenie podstawowe i szkolenie zaawansowane płacisz 800 złotych - oszczędzasz 100 złotych.
Wykupując pakiet trzech szkoleń płacisz 1100 złotych - oszczędzasz 200 złotych.

Z myślą o pasjonatach regatowego pływania prowadzimy szkolenia regatowe zarówno dla stawiających pierwsze kroki w ściganiu jak i dla tych, którzy chcą doskonalić swoją technikę pod kątem wyścigów.  Unikalna możliwość wzięcia udziału w sportowym wydarzeniu, zdobycia wyjątkowych kwalifikacji w żeglarstwie regatowym. W programie m.in. obsługa i trymowanie jachtu regatowego, doskonalenie technik, błyskawiczne zwroty, nauka balastowania, przepisy regatowe i zasady.

PROGRAM SZKOLENIA:

Wykład teoretyczny – przepisy regatowe; 

Zajęcia praktyczne na lądzie;  zapoznanie się z osprzętem, ustawianie urządzeń, obsługa jachtu regatowego;ustawienie trymu jachtu regatowego; podział obowiązków w załodze;  zapoznanie się z właściwościami nautycznymi jachtów; praca na balaście, przesiadanie podczas zwrotów; ostrzenie, odpadanie;  technika zwrotu przez sztag; technika zwrotu przez rufę; obroty dokoła boi, stawanie w łopocie, wytracanie i nabieranie prędkości; okrążanie i przechodzenie blisko boi, zasady i techniki; przygotowanie do wyścigów; symulacja regat typu Match Racing.

                                                Informacje i zapisy:     kursy@skysail.pl     tel. +48 535 000 092

Koszyk